Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 10 чоловік

Шкільна бібліотека

Дата: 8 грудня 2021 о 15:48, Оновлено 11 грудня 2021 о 20:08

ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА

Миколаївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 45 м. Миколаєва
адреса: 54028, м. Миколаїв, вул.4-а Поздовжня, 58,  тел.: 44-42-67
"Бібліотеки - це свобода. Свобода читати, свобода спілкуватися...
Якщо ви не цінуєте бібліотеки, значить, ви не цінуєте інформацію, культуру та мудрість"
 Ніл Гейман
                                      
 
                                                                                                                                
Завідуюча шкільною бібліотекою
Підкопай Олена Анатоліївна
 
Вітаю всіх, хто зайшов на сторінку шкільної бібліотеки!
Ми працюємо офлайн так і онлайн. 
Шкільна бібліотека - це складова частина виховної, культурної, освітньої діяльності школи, універсальний центр забезпечення свіх учасників освітнього процесу необхідною інформацією різними способами.
Місія шкільної бібліотеки:
Шкільна бібліотека надає інформацію та ідеї, які мають фундаментальне значення для успішної діяльності в нашому сьогоднішньому світі, який все більше будується на інформації та знаннях. Озброює учнів навичками безперервної самоосвіти і розвиває уяву, допомагаючи їм стати відповідальними громадянами.
Підготовка підростаючого покоління до життя в інформаційному суспільстві; створення комфортної інформаційно-бібліотечного середовища через поєднання різних форм роботи шкільної бібліотеки з урахуванням індивідуальних особливостей учасників освітнього процесу.
График работи бібліотеки            9-00 -- 17-00
  Обслуговування читачів               10-00 -- 16-00
                       Обіденя перерва                        12-30 -- 13-00                           
Санітарний день - останній день месяця  
Методичний день -  середа 
Вихідні дні - субота, неділя

   К А Л Е Н Д А Р     П О Д І Й 

20 травня - День вишиванки
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка - яскравий приклад і підтвердження цьому. Історія вишиванки своїми витоками сягає в незапам’ятні часи. Ще за свідченням знаменитого давньогрецького історика, географа і мандрівника Геродота, елементами вишиванки був прикрашений одяг скіфів, які проживали в наших землях в період VIII ст. до н. е. - IV ст. н. е. Знаменитий арабський мандрівник X ст. у своїх розповідях також згадує про русів, які носили вишитий одяг. У ході сучасних досліджень, наприклад, на Черкащині були знайдені срібні бляшки з фігурками чоловіків, датування знахідок VI ст., дослідження яких показали ідентичність елементів одягу і орнаменту вишивки українського народного костюма XVIII-XIX століть.
Більше інформації про свято знайдете за цим посиланням



15 травня - Міжнаро́дний день сім'ї́ — міжнародний день, що відзначається в системі  Організації  Об'єднаних  Націй.

     Сім´я, увібравши в себе історичний досвід всіх попередніх поколінь, завжди була і залишається осередком збереження духовних і культурних традицій нації. Весь світ знає, якою талановитою, працелюбною, духовно багатою є українська нація. Ці високі якості закладаються саме в сім´ї, де дитина отримує перші уроки любові до батька, матері, до своєї Батьківщини. У сім´ї вона набирається сил і натхнення, які допомагають їй впродовж всього життя долати життєві труднощі, досягати вершин і отримувати перемоги, адже саме родина є тією цеглинкою, з якої складається добробут та спокій у нашій державі.
15 травня, вся країна відзначає Міжнародний день сім'ї


8 травня – День пам’яті жертв Другої світової війни та примирення між країнами-учасницями

 Другої світової війни

9 травня – День Перемоги над нацизмом

      Та війна стала можливою через змову антигуманних режимів – нацистського і радянського, які ставили геополітичні інтереси вище прав і свобод людини. Крім того, слабкість, страх і нерішучість міжнародної спільноти заохочували агресорів до все більшого розмаху злочинів.
      Українці воювали на боці антигітлерівської коаліції (Об’єднаних Націй) і зробили значний внесок у перемогу над нацизмом та союзниками гітлерівської Німеччини.  
 
Ціною цього стали надзвичайні втрати упродовж 1939–1945 років – українців та інших народів, які проживали на нашій землі й боролися проти тоталітарних режимів. Тоді загинуло понад вісім мільйонів осіб. Ми добре знаємо ціну війни, тому плекаємо мир.

     День пам’яті та примирення та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні символізує не тріумф переможців над переможеними, а має бути нагадуванням про страшну катастрофу і застереженням, що не можна розв’язувати складні міжнародні проблеми збройним шляхом, ультиматумами, агресією, анексією. 

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні -  віртуальна експозиція представляє – передусім Україну й роль українців у світовій війні. І найголовніше: внесок українського народу в перемогу над нацизмом. 

Переможці IX всеукраїнськокого конкурсу дитячої та юнацької літературної творчості «Море талантів»
В лютому 2020 році були подані метеріали для участі IX всеукраїнськоку конкурсу дитячої та юнацької літературної творчості «Море талантів»,  організатор Одеський VIII  міжнародний Корнійчуковський фестиваль дитячої літератури. Це єдиний в Україні фестиваль, цілком присвячений дитячій літературі та творчості, де за підсумками конкурсів друкуються альманахи та збірники творів переможців.
      Нарешті, ми перемогли,  вітаємо наших молодих авторів фіналістів в номінації «Проза 11-14 років» Баєву Ольгу, ученицю 8-А класу, твір «Неугомонные», класний керівник Александрова Анжеліка Феофанівна та  Величко Катерину, ученицю 6-А класу, твір  «Как Поросянька за сахаром ходил», класний керівник Стоєва Оксана Вікторівна.
      Церемонія  нагородження відбудеться 8 серпня на відкритій сцені головної алеї парку ім. Т. Шевченка м.Одеса.
      Тож бажаю дівчатам творчих успіхів та наснаги.
 

Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2018

28 листопада 2018 року в Миколаївському науково-методичному центрі була оголошена інформація щодо проведення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, який проводиться щорічно починаючи з 2014 року за певною тематикою. У 2018 році місячник був присвячений видатному українському педагогу-гуманісту, вченому зі світлим ім'ям В.О.Сухомлинському з нагоди 100-річчя від дня його народження під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини".
В нашій шкільній бібліотеці пройшли різні заходи для початкової
школи.
      Розпочався Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек з читання оповідань В.О.Сухомлинського на шкільному подвір’ї, погодні умови нам в цьому сприяли. Читання проводили з 3-Б класом, я , як бібліотекар на початку уроку розповіла дітям, чому наш захід відбувається саме на природі. Ознайомила про життя та творчість В.Сухомлинського. Класний керівник читала оповідання, після чого діти, обговорювали та відповідали на запитання. Дітям дуже сподобався такий урок.
                     
   Гасло Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек «Шкільна бібліотека – центр творчого розвитку дитини» тому і виникла ідея спільно з учнями 2-х класів провести урок праці та читання, на якому шкільний бібліотекар прочитала оповідання В.Сухомлинського, а діти власноруч з природного матеріалу та пластиліну зробили головних героїв. На початку уроку познайомили учнів з творчим шляхом педагога, науковця, письменника. В ході читання оповідань робились зупинки та ставились питання. Урок пройшов дуже цікаво. А в 2-Б класі також дітей ознайомила з творчістю В.О.Сухомлинського, читала оповідання, ставила запитання, рекомендувала книжки з творами письменника. За основу взяли два оповідання про їжака та пенька. Роздали заготовки головних героїв, де діти користуючись кольоровим папіром, фломастерами, листям з дерев робили аплікацій.
                           
    Завершальним етапом у в проведенні Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек пройшов захід 26 жжовтня в 4-А класі, провели квес-гру «Загадкова кімната казок». Клас поділили на рівномірні команди. За допомогою завдань, підказок, кросворда  треба було відгадати назви оповідань В.О.Сухомлинського. Було два етапи. Кожній команді роздавались завдання, вирішивши його команда отримувала заощадження. Між основними завданнями задавались питання на кмітливість за яке команди отримували бали. Домашнім завданням було дано  намалювати героя з оповідання яке відгадували. Захід пройшов дуже вдало, всім сподобалось.
        

       Всім вчителям та класним колективам висловлюю велику подяку за участь. 
 


Зустрічаємо новинки

Доброго дня відвідувачі сайту. Рада повідомити Вам, що в нашій шкільній бібліотеці знов поповнення цікавими книжками письменників нашого рідного краю, а також словник російсько-українським – українсько-російським  з термінологічним перекладом поширених понять з історії, географії, математики, філології та правознавства.
                            
Всіх запрошую до читальної зали.


     Медіабезпека : нові виклики та загрози для дитини в інформаційному просторі та шляхи подолання

Сучасна людина для успішної життєдіяльності не може бути осторонь інформаційних потоків і тому проблема медіабезпеки набуває для України ще більш актуального значення. Основним засобом “захисту” особистості, забезпечення її медіабезпеки є медіаосвіта. І ми всі повинні об’єднатися задля безпеки підростаючого покоління, формування світоглядних позицій української молоді.     
      10 травня на базі Науково-педагогічної бібліотеки м. Миколаєва було проведен семінар- круглий стіл за темою "Медіабезпека : нові виклики та загрози для дитини в інформаційному просторі та шляхи подолання", метою якого було обговорення проблем відповідальної і безпечної поведінки підлітків у сучасному інформаційному середовищі. Ініціаторами та організаторами заходу виступили бібліотека та Кризовий медіа-центр. Миколаїв. У його рамках запрошені фахівці Департаменту освіти і науки облдержадміністрації, Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, шкільні бібліотекарі розповіли про досвід у визначенні того, коли І
нтернет може бути небезпечним та становити певний ризик для фізичного, психологічного та морального розвитку дітей, як боротися з такою проблемою.
      Інтернет прийшов у життя наших дітей, ставши невід’ємною частиною найближчого оточення. Вони швидко орієнтуються у віртуальному світі, відкривають власні способи використання новітніх можливостей інформаційно-комунікаційних технологій, визначають свої уподобання, розвивають нові потреби. Часто весь цей світ залишається багато в чому невидимим для дорослих, які не мають стільки часу, щоб пройти тими ж шляхами кіберпростору, якими блукають їх діти.
     Аудиторія юних інтернет-користувачів в Україні неухильно зростає, та відповідно збільшуються ризики для дітей потрапити у небезпеку. В чому ж головні небезпеки Інтернету? Чим віртуальне інтернет-середовище відрізняється від реального? Як
впливає на дітей, як змінює їхнє спілкування? Від яких небезпек дорослі мають застерегти дитину, як допомогти і навчити себе убезпечувати? Ці питання хвилюють і батьків, і вчителів; і вони мають бути компетентними.
                                       
                                 
 

ttp://pozdrav.a-angel.ru/prazdniki/pozdravleniya-s-novym-godom-v-proze.html


©http://pozdravkin.com/novyj-god/god-obezjany-4

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.